praca dla programisty

Mieszkasz w województwie warmińsko – mazurskim i jesteś bezrobotny? Nie przejmuj się. Rynek pracy stoi przed Tobą otworem. Trzeba tylko wiedzieć, w które drzwi zapukać. W wielu firmach poszukuje się programistów. Nie masz odpowiednich kwalifikacji? Nic straconego, naprawdę. Są pewne grupy społeczne, które mogą wydawać się dość nieoczywiste, jednak te osoby mogą się przekwalifikować i zdobyć bardzo pewny w obecnych czasach zawód programisty. Sprawdź, czy należysz do którejś z tych grup.

Pierwszą grupą mogą być osoby zawiedzione swoją obecną pracą lub edukacją. To nie koniec świata. Coraz więcej osób, nawet zupełnie nietechnicznych, decyduje się na przebranżowienie. To pozwala na poprawienie sytuacji materialnej i pozytywnie wpływa na ambicje. Wystarczy trochę chęci i zaangażowania.

Kolejną grupą, która decyduje się na takie zmiany są nauczyciele. W końcu likwidacja gimnazjów spowodowała spore zwolnienia w tej branży. Dlatego nauczyciele, szczególnie informatyki, powinny zastanowić się nad zmianą zawodu. Ich zarobki wzrosną w znacznym stopniu, a poza tym odpoczną od wymagającej młodzieży.

Trzecią grupą społeczną, która może odnaleźć się jako programista to… rodzice na urlopach wychowawczych! Warto pamiętać o tym, że rodzicielstwo to piękny czas, który wiąże się również z dodatkowym 26 tygodniowym urlopem płatnej opieki nad dzieckiem oraz trzema latami urlopu wychowawczego. To dobry czas na przebranżowienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *