praca województwie warmińsko-mazurskie

Bartoszyce położone są w środkowo-północnej części województwa warmińsko-mazurskiego, na Nizinie Sępopolskiej w dolinie rzeki Łyny. Miasto jest ważnym węzłem komunikacyjnym oraz ośrodkiem administracyjnym, usługowym i kulturalnym Warmii i Mazur. Populacja miasta wynosi nieco ponad 24 tysiące osób, a zajmowana przez nie powierzchnia to 11 km².

O niskim tempie rozwoju gospodarczego powiatu bartoszyckiego świadczy niekorzystna sytuacja na regionalnym rynku pracy, gdzie na 100 aktywnych ekonomicznie osób w regionie przypada 30,4 osoby bezrobotne (stan na koniec lutego 2013r.). Najwięcej różnorodnych ofert pracy skierowanych do mieszkańców powiatu bartoszyckiego publikowanych jest na stronie Praca Bartoszyce.

Obecnie rozwój gospodarczy miasta i okolic związany jest z bliską odległością od przejścia granicznego w Bezledach, niedalekim położeniem drogi krajowej nr 51 oraz dobrze rozwiniętym zapleczem turystycznym. Co ważne, na terenie miasta funkcjonuje podstrefa Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na terenie Bartoszyc swą działalność gospodarczą prowadzi blisko 2 tysiące podmiotów gospodarczych, z czego ponad 90 procent to przedsiębiorstwa znajdujące się w rękach prywatnych. Największymi zakładami produkcyjnymi w mieście są przedsiębiorstwa z branży meblowej, drzewiarskiej i odzieżowej. Należą do nich: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Morena (produkcja odzieży), Stalmot (produkcja okuć meblowych), Przedsiębiorstwo Produkcyjne Infinity Group (produkcja odzieży), MM International (produkcja mebli) i Mazur-Look International (produkcja mebli).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *