jak rozumiana jest administracja biurowa

Przeglądając oferty pracy często można się spotkać z kategorią „Administracja biurowa”. Jednak co to tak naprawdę oznacza? Sprawdziliśmy to na podstawie ogłoszeń o pracę w województwie warmińsko-mazurskim.

Administracja biurowa jest to tak zwana praca biurowa, która obejmuje wszelkie zadania związane z obsługą komputera, sporządzeniem dokumentów, koordynacją pracy firmy, byciem swego rodzaju łącznikiem między szefostwem, a pracownikami, czy też zarządzaniem sporządzoną dokumentacją. Tak naprawdę zakres jest bardzo szeroki. W województwie warmińsko-mazurskim w tej kategorii pracodawcy szukają takich pracowników jak: asystent centrum handlowego, rekruter, asystent przedstawiciela handlowego, koordynator ds. obsługi rynku francuskiego, kierownik centrum dystrybucji, promotor – ankieter, pracownik analizy i ewidencji danych.

Jak widać powyżej zakres jest bardzo duży. Do tej kategorii wrzuca się przeróżne oferty, które nie zawsze są adekwatne do wykonywanego zawodu. Niekiedy osoba aplikująca na to stanowisko może się rozczarować lub wręcz przeciwnie – miło zaskoczyć, bo okaże się, że nie będzie musiała siedzieć całego dnia przed biurkiem. Dlatego warto szukać, rozglądać się, a przede wszystkim dobrze wczytywać w ogłoszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *