praca województwie warmińsko-mazurskie

Elbląg jest jednym z dwóch miast na prawach powiatu w województwie warmińsko-mazurskim. Jako ważny ośrodek miejski w regionie charakteryzuje się dość niską, jak na tamtejsze warunki, stopą bezrobocia, wynoszącą 18,2% (dane z końca lutego 2013r.). Odmiennie przedstawia się sytuacja powiatu elbląskiego, którego Elbląg jest siedzibą. Na 100 aktywnych ekonomicznie osób w tym powiecie, 29,5 to osoby bezrobotne. Osoby niezatrudnione zainteresowane podjęciem pracy na terenie Elbląga i okolicznych miejscowości aktualne oferty pracy mogą znaleźć na Praca Elbląg.

Co ciekawe, Elbląg jest najniżej położonym miastem w Polsce, znajdującym się w północno-zachodnim krańcu województwa. Zamieszkały jest przez 123 tysiące osób, a jego powierzchnia wynosi 80 km2.

Elbląg jest ośrodkiem przemysłu ciężkiego, meblowego i spożywczego, reprezentowanego m.in. przez takie zakłady produkcyjne jak: Scana Zamech zajmująca się produkcją śrub napędowych do statków, Zakład Metalurgiczny ALSTOM Power i  browar wchodzący w skład Grupy Żywiec. Wymienione przedsiębiorstwa stanowią największe zakłady pracy w regionie. Ważnym elementem elbląskiej gospodarki są także usługi i handel. W mieście działa 7 centrów handlowych, 4 markety elektroniczne, 3 hipermarkety i market budowlany, zatrudniające łącznie kilkuset pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *