praca województwie warmińsko-mazurskie

Ełk jest trzecim co do wielkości miastem województwa warmińsko-mazurskiego oraz największym i najludniejszym miastem na Mazurach. Stanowi on ponadto główny ośrodek handlowo-usługowy w regionie. Miasto położone jest w południowo-wschodniej części województwa, na Pojezierzu Ełckim nad Jeziorem Ełckim, jeziorem Sunowo i rzeką Ełk. Według danych GUS z 30 czerwca 2012r. populacja miasta wynosiła 59,3 tysiąca osób, a jego powierzchnia wynosiła 21 km².

Gospodarka w Ełku w znacznej mierze opiera się na przemyśle. Na terenie miasta funkcjonuje podstrefa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Do najbardziej znanych firm prowadzących działalność na obszarze strefy należą: „PORTA DRZWI” – fabryka drzwi i ościeżnic, „MG MURBET” stalowe centrum serwisowe, „IMPRESS DECOR” – fabryka papieru dla przemysłu meblowego oraz „CEZAR” – fabryka listew do glazury i przypodłogowych. Co ważne, na terenie podstrefy swą działalność prowadzi wiele spółek z kapitałem austriackim, szwajcarskim, koreańskim i tajwańskim. Poza strefą największymi zakładami przemysłowymi i jednocześnie głównymi pracodawcami w mieście są zakłady mięsne Animex „Mazury Ełk”, „Zakład Elektrotechniki Motoryzacyjnej” – producent wiązek samochodowych kabli elektrycznych i „SUNGSAN-ZEM Polska” – producent oświetlenia samochodowego.

Miasto Ełk, mimo wielu zakładów pracy dających zatrudnienie lokalnej społeczności, charakteryzuje się dużym odsetkiem bezrobotnych, bowiem stopa bezrobocia w powiecie ełckim kształtuje się na poziomie 27,2%. Osoby bezrobotne poszukujące zatrudnienia w Ełku powinny odwiedzić stronę Praca Ełk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *