list motywacyjny

Wielu z nas uważa, że list motywacyjny nie jest tak istotnym elementem podczas rekrutacji, jak CV. Przez to do tego dokumentu podchodzi bardzo szablonowo – a to złe podejście. Warto czymś wyróżnić się podczas rekrutacji, zrobić coś, co spowoduje, że rekruter zwróci na nas uwagę. Tym czynnikiem może okazać się właśnie dobrze skonstruowany, a przede wszystkim oryginalny list motywacyjny. To dotyczy również przedsiębiorstw mieszczących się w województwie warmińsko-mazurskim.

Przy tworzeniu listu motywacyjnego pamiętaj o tym, aby był on spójny z Twoim CV. Nie tylko pod względem merytorycznym, ale też postaraj się użyć takiej samej szaty graficznej, a także i stylu wypowiedzi. Pamiętaj o tym, że takie dokumenty powinny być przejrzyste i schludne. Muszą być przygotowane w sposób rzeczowy, ale też profesjonalny. Nie powielaj schematów, zatem nie używaj utartych zwrotów, które możemy znaleźć niemal w każdym liście motywacyjnym.

Nie wysyłaj do wszystkich pracodawców takiego samego dokumentu. Każdy powinien być tworzony indywidualnie, pod konkretne ogłoszenie. Nie zapomnij o zapoznaniu się z firmą, do której będziesz aplikować. To bardzo istotne, aby wykazać się znajomością nie tylko branży, ale też konkretnego przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *