list motywacyjny

Wielu z nas uważa, że list motywacyjny nie jest tak istotnym elementem podczas rekrutacji, jak CV. Przez to do tego dokumentu podchodzi bardzo szablonowo – a to złe podejście. Warto czymś wyróżnić się podczas rekrutacji, zrobić coś, co spowoduje, że rekruter zwróci na nas uwagę. Tym czynnikiem może okazać się właśnie dobrze skonstruowany, a przede wszystkim oryginalny list motywacyjny. To dotyczy również przedsiębiorstw mieszczących się w województwie warmińsko-mazurskim.

Przy tworzeniu listu motywacyjnego pamiętaj o tym, aby był on spójny z Twoim CV. Nie tylko pod względem merytorycznym, ale też postaraj się użyć takiej samej szaty graficznej, a także i stylu wypowiedzi. Pamiętaj o tym, że takie dokumenty powinny być przejrzyste i schludne. Muszą być przygotowane w sposób rzeczowy, ale też profesjonalny. Nie powielaj schematów, zatem nie używaj utartych zwrotów, które możemy znaleźć niemal w każdym liście motywacyjnym.

Nie wysyłaj do wszystkich pracodawców takiego samego dokumentu. Każdy powinien być tworzony indywidualnie, pod konkretne ogłoszenie. Nie zapomnij o zapoznaniu się z firmą, do której będziesz aplikować. To bardzo istotne, aby wykazać się znajomością nie tylko branży, ale też konkretnego przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *