praca województwie warmińsko-mazurskie

Poszukiwania pracy w powiecie szczycieńskim, w związku z wysokim odsetkiem osób bezrobotnych w regionie, mogą zająć nawet kilkanaście miesięcy. Najnowsze i najatrakcyjniejsze oferty pracy z tego regionu dostępne są na stronie Praca Szczytno.

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczytnie na koniec lutego 2013r. zarejestrowanych było 6,8 tysięcy osób bezrobotnych, co stanowi aż 27% wszystkich aktywnych ekonomicznie w regionie. O wysokiej wartości bezrobocia przekonać się można porównując podaną wartość ze średnią stopą bezrobocia w całej Polsce, wynoszącą 14,4%.

Dużym atutem Szczytna jest jego niewielka odległość od Olsztyna, wynosząca około 45 km. Miasto położone jest w południowej części województwa, na granicy dwóch pojezierzy: olsztyńskiego i mrągowskiego. Według danych z 30 czerwca 2009 populacja miasta liczyła 25 tysięcy mieszkańców, a jego powierzchnia wynosiła 10,6 km2. Pod względem liczby ludności miasto znajduje się na 8. miejscu wśród wszystkich ośrodków miejskich województwa.

Na terenie miasta swą działalność gospodarczą prowadzi ponad 4 tysiące podmiotów gospodarczych, wśród których znaleźć można przedsiębiorstwa z udziałem kapitału zagranicznego. Najważniejszymi z nich są Safilin, Filatures Saloma S.A. i FS Favorit Furniture. Ponadto, w 1999 roku na terenie powiatu utworzono podstrefę „Szczytno” Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, stanowiącą miejsce realizacji wielu inwestycji wpływających na rozwój gospodarczy miasta i powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *