praca województwie warmińsko-mazurskie

Olecko położone jest we wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, 160 km od centrum stolicy województwa – Olsztyna. Olecko leży na wschodnich krańcach Pojezierza Mazurskiego, na szlaku łączącym Krainę Wielkich Jezior Mazurskich z Pojezierzem Suwalsko-Augustowskim. Jest siedzibą powiatu oleckiego, zajmuje powierzchnię 11,6 km2, a jego populacja wynosi trochę ponad 16 tysięcy osób.

Region powiatu oleckiego ma charakter typowo rolniczy, dlatego duża część lokalnej społeczności zatrudniona jest w branży rolno-spożywczej, przetwórstwie spożywczym, sadownictwie i rolnictwie. Samo Olecko to główny ośrodek usługowy i handlowy regionu, stanowiący jedyne miasto w wiejskim powiecie. Olecko rozwija się w kierunku handlu turystycznego i przemysłowego. Na jego terenie znajdują się sklepy branży odzieżowej, budowlanej, spożywczej i wielu innych. Na terenie miasta łącznie funkcjonuje ponad tysiąc podmiotów gospodarczych, głównie mikroprzedsiębiorstw zatrudniających od 1 do 9 pracowników i stanowiących główne miejsca pracy dla mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości. Aktualne oferty pracy skierowane do osób poszukujących zatrudnienia znaleźć można pod linkiem Praca Olecko.

Poziom bezrobocia w powiecie oleckim kształtuje się na podobnym poziomie, jak w przypadku większości regionów województwa warmińsko-mazurskiego, co oznacza, że stopa bezrobocia wynosi ponad 20%. W tym przypadku kształtuje się na poziomie  24,6% (luty 2013r.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *