praca województwie warmińsko-mazurskie

Olsztyn jest największym miastem województwa warmińsko-mazurskiego, położonym w jego centralnej części i stanowiącym stolicę Warmii i Mazur. Jest głównym ośrodkiem gospodarczym, kulturowym, oświatowym i administracyjnym w regionie. Według danych GUS z 30 czerwca 2012r. populacja miasta liczyła 175,5 tysiąca osób, a powierzchnia wynosiła 88,3 km2.

Olsztyn, jako miasto centralne aglomeracji olsztyńskiej i całego województwa warmińsko-mazurskiego może się poszczycić bardzo dobrą sytuacją na lokalnym rynku pracy, związaną z dość wysokimi średnimi zarobkami (ok. 3500 zł brutto miesięcznie) i niską stopą bezrobocia, kształtująca się na poziomie 9,1%. Tak korzystne warunki zawodowe występują jednak jedynie na terenie miasta, bowiem już w powiecie olsztyńskim procentowy udział osób bezrobotnych wynosi 24,3%.

Olsztyn kusi wieloma ciekawymi ofertami pracy, związanymi z kierunkami rozwoju miasta. Najwięcej różnorodnych ofert pracy z regionu Olsztyna publikowanych jest na stronie Praca Olsztyn, dlatego osoby zainteresowane znalezieniem zatrudnienia w tym mieście powinny rozpocząć poszukiwania właśnie od lektury tej strony. Dominującą gałęzią w olsztyńskiej gospodarce jest przemysł. Obecnie miasto, jest ośrodkiem przemysłu oponiarskiego (fabryka opon Michelin), drzewnego i meblarskiego (Mazur Comfort, Mebelplast, Mazurskie Meble Trading Sp. z o.o.), spożywczego (Grupa Indykpol, Grupa Polmlek, Browar Kormoran, Chłodnia Olsztyn), odzieżowego (Wardom, Yakan), a także przemysłu materiałów budowlanych i poligraficznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *