praca województwie warmińsko-mazurskie

Nowe Miasto Lubawskie jest miastem powiatowym, siedzibą powiatu nowomiejskiego, położonym w południowo-zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, 83 km od Olsztyna. Geograficznie położone jest nad rzeką Drwęcą, między Garbem Lubawskim a Pojezierzem Iławskim. Powierzchnia miasta wynosi 11,4km2, a jego populacja to 11 tysięcy osób. Co ciekawe, Nowe Miasto Lubawskie jest najmniejszy miastem powiatowym w całym województwie.

Stopa bezrobocia w powiecie nowomiejskim w lutym 2013r. wynosiła 24,1%. Wśród bezrobotnych przeważają kobiety, a także osoby długotrwale pozostające bez pracy. W strukturze zawodowej osób bezrobotnych najliczniej reprezentowane są zawody kucharza, szewca, sprzedawcy, pracownika budowlanego, sprzątaczki i murarza. Z kolei najwięcej publikowanych ofert pracy (dostępnych np. na Praca Nowe Miasto Lubawskie) dotyczy zawodu sprzedawcy, pomocnika gospodarczego, pracownika biurowego, sekretarki i pracownika budowlanego.

Co więcej, Nowe Miasto Lubawskie stanowi ośrodek usługowy dla rolniczego regionu nowomiejskiego. W mieście funkcjonują zakłady pracy związane z przemysłem meblarskim (Szynaka-Meble) i materiałów budowlanych (Finishparkiet, Jawor). Na terenie miasta znajduje się ponad 5 hektarów należących do  Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *