co to jest list intencyjny

Chcesz zrezygnować z obecnej pracy i skorzystać z lepszej oferty, którą otrzymałeś od innego przedsiębiorstwa. Jak najbardziej masz do tego prawo. Jednak nim odejdziesz z firmy, zastanów się nad listem intencyjnym. Możesz poprosić swojego potencjalnego pracodawcę o to, aby napisał takowy. Jest to pisemna deklaracja zatrudnienia. To dotyczy także osób pracujących w województwie warmińsko-mazurskim.

Co musi znaleźć się w liście intencyjnym? Z pewnością jest to nazwa stanowiska. Istotne jest to, aby było ono sprecyzowane, tak aby uniknąć ewentualnych niedomówień, czy też nieporozumień. Kolejna kwestia to zakres obowiązków. Pracodawca może opisać zadania, które pracownik będzie wykonywać tuż po zatrudnieniu. Warto też pamiętać o dacie rozpoczęcia współpracy. Ustalenie takiego terminu zapewni bezpieczeństwo przyszłemu pracownikowi.

Kolejna kwestia to rodzaj umowy, która zostanie podpisana. Na okres próbny, czas określony, czy też nieokreślony. W końcu od tego będą zależeć Twoje pracownicze uprawnienia, dlatego powinieneś przywiązywać wagę do takich kwestii. W liście intencyjnym ważne jest także to, aby wynikał z nich wymiar godzin, w którym będziesz pracować. Nie zapomnij również o wysokości wynagrodzenia. W tym punkcie pracodawca może wyszczególnić takie aspekty jak składniki wynagrodzenia, czyli np. premię czy też ewentualne benefity. Firma powinna również w tym dokumencie zawrzeć informacje dotyczące miejsca wykonywania pracy, sposobu potwierdzania obecności w pracy, czy też częstotliwości wypłaty wynagrodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *