Mrągowo

Mrągowo stanowi jedno z najbardziej popularnych turystycznie mazurskich miast i słynie z organizowanego co roku Pikniku Country. Miasto położone jest w centralnej części województwa warmińsko-mazurskiego, na Pojezierzu Mrągowskim. Powierzchnia miasta wynosi 14,8 km2, a jego populacja to 21 tysięcy osób.

Mrągowska gospodarka w znacznej mierze bazuje na funkcji turystycznej i wypoczynkowej regionu, a głównymi dziedzinami gospodarki w mieście są przemysł spożywczy (mleczarski), drzewny (meblarstwo) i odzieżowy. Do największych zakładów Mrągowa zaliczyć można Zakłady Przemysłu Odzieżowego „Warmia”, Okręgową Spółdzielnię Mleczarską oraz firmę produkującą okna PCV  AdamS H.Pędzich, dające zatrudnienie części mieszkańców miasta i okolic. Ponadto, Mrągowo to także ważny ośrodek handlowy i usługowy. Co ważne, od 2004 roku w Mrągowie funkcjonuje podstrefa Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, stanowiąca bardzo atrakcyjne miejsce lokalizacji inwestycji krajowych i zagranicznych.

Stopa bezrobocia w powiecie mrągowskim wynosi 24,2% (dane z końca lutego 2013r.), co jest wartością wyższą niż średnia w województwie. Wśród bezrobotnych przeważają mężczyźni. Oferty pracy w Mrągowie dostępne są na stronie Praca Mrągowo, na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy i w prasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *