kariera czy zdrowie

W obecnych czasach dla kariery zawodowej ludzie poświęcają naprawdę bardzo wiele. Niekiedy praca okazuje się być ważniejsza od zdrowia. Także u mieszkańców województwa warmińsko mazurskiego zauważono, że często bagatelizują oni objawy różnych chorób. Z powodu mogą być one nieszkodliwe. Jednak nawet zwykłe przeziębienie ma ogromny wpływ na koncentrację człowieka, a nieleczone może prowadzić do groźnych powikłań. To zjawisko jest bardzo powszechne, a nawet doczekało się swojej własnej nazwy – prezenteizmu.

To wiąże się nierzadko z niską produktywnością, a także skłonnością do popełniania błędów. Dlaczego pracownicy postępują w ten sposób? Często argumentują to sytuacją finansową. W końcu zwolnienie lekarskie wiąże się z niższą pensją. Poza tym pracodawcy często wywierają presję, mówią o goniących terminach, a to nie sprzyja przy podejmowaniu takich decyzji.

Jakie mogą być konsekwencje takiej postawy? Z pewnością jest to wspomniana wyżej mniejsza produktywność, a to łączy się z kosztami dla pracodawców. Ponadto będzie to również zwiększone prawdopodobieństwo zarażenia współpracowników chorobą. W końcu wirusy rozprzestrzeniają się w zastraszającym tempie.

Złe samopoczucie oraz stres pracownika może również mieć wpływ na złą atmosferę w pracy. Oczywistym jest także to, że stan zdrowia danej osoby może się znacznie pogorszyć w krótkim czasie. Pracownik może być nawet hospitalizowany. Dlatego każdy pracownik powinien zastanowić się indywidualnie nad tym, czy wciąż chce stawiać karierę ponad zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *