szukanie pracowników

Oczekiwania Polaków względem wysokości wynagrodzenia oraz benefitów otrzymywanych w pracy nieustannie rosną. A to ma wpływ na to, że firmy borykają się z trudnością znalezienia nowych pracowników. To dotyczy również osób zatrudnionych w województwie warmińsko-mazurskim. Stopa bezrobocia cały czas spada.

Właśnie dlatego przedsiębiorstwa narzekają coraz częściej na brak osób do pracy. Przez to, że odpowiednich kandydatów na poszczególne stanowiska jest mniej – pracodawcy obniżają swoje oczekiwania względem pracowników. Okazuje się, że nierzadko nieodpowiednie doświadczenie zawodowe kandydatów, czy też brak istotnych kompetencji twardych już nie są przeszkodą w przeprowadzaniu rekrutacji pracowników. Firmy nierzadko wychodzą z założenia, że niezbędne doświadczenie pracownik może zdobyć podczas wykonywania konkretnego zawodu.

Pracownicy z pewnością cieszą się, że przedsiębiorstwa o nich walczą – dzięki temu rośnie ich wynagrodzenie. Sama ilość dodatkowych benefitów jest kusząca dla wielu osób. Sam poziom życia nieustannie wzrasta. Okazuje się jednak, że prędkość zmian jest na tyle duża, że nie każdy jest w stanie za tym nadążyć. Przez to niektóre przedsiębiorstwa borykają się z problemem spadającej rentowności, a także z jakością prowadzonego przez siebie biznesu. Przez to firmy tracą klientów. Konkurencyjność na rynku może przez to zmaleć. Nie zawsze istnieje możliwość przeniesienia wszystkich kosztów na odbiorców usług, serwisu, czy też danego produktu. W końcu cena też nie może nieustannie rosnąć. Właśnie dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się na zatrudnianie osób pochodzących z rynków zagranicznych. Szczególnie z Ukrainy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *