doradca podatkowy

W województwie warmińsko-mazurskim można otrzymać pracę również jako konsultant podatkowy. Jednak nim podejmiemy się tego zajęcia, warto mieć świadomość tego z czym wiąże się praca na takim stanowisku.

Otóż do zakresu obowiązków osoby zatrudnionej jako konsultant podatkowy należą takie zadania jak: bieżąca obsługa klientów firmy, przeprowadzanie wszelakich przeglądów podatkowych, przygotowywanie raportów, opinii oraz analiz, a także dokumentacji TP.

Konsultant podatkowi musi również nieustannie monitorować orzecznictwa oraz pisma wydawane przez organy podatkowe. Co jeszcze? Ważne jest też identyfikowanie potrzeb klientów i doradztwo w zakresie omawianych zagadnień.

Jeśli ilość obowiązków Cię nie przytłacza – warto, abyś jeszcze dowiedział się jakie wymagania musisz spełnić, aby Twoja kandydatura na to stanowisko była w ogóle rozważana. Otóż koniecznością jest minimum dwuletnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku. Może być to praca na przykład w spółce doradztwa podatkowego, kancelarii prawnej czy nawet jako wewnętrzny specjalista.

Niezbędnym elementem jest wykształcenie wyższe, w tym przypadku preferowanymi kierunkami są: finanse, ekonomia oraz prawo. Kandydat musi bardzo dobrze orientować się w przepisach związanych z prawem podatkowym. Ponadto powinien dobrze znać język angielski oraz umiejętnie podejmować decyzje pod presją czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *