praca województwie warmińsko-mazurskie

Dobre Miasto to miasto na Warmii, w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie olsztyńskim, stanowiące siedzibę gminy miejsko-wiejskiej Dobre Miasto. Jest to ważny środek usługowy i przemysłowy na Pojezierzu Olsztyńskim, położony około 25 km na północ od Olsztyna. Według danych z 30 czerwca 2012 miasto liczyło 10 671 mieszkańców.

Dobre Miasto jest ośrodkiem administracyjnym miejsko-wiejskiej Gminy Dobre Miasto. Pełni również rolę regionalnego ośrodka obsługi ludności i podmiotów gospodarczych, w związku z bardzo dobrym wyposażeniem w takie instrumenty obsługi, jak: sieć usługowa, sieć komunikacyjna, instytucje oświatowe, instytucje kulturalne i urzędy.

W Dobrym Mieście zlokalizowana jest podstrefa Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w której funkcjonuje obecne 8 podmiotów gospodarczych. Firmy znajdujące się na terenie WSSE są ważnymi pracodawcami w regionie, praca Dobre Miasto.

W 2012 roku na terenie gminy Dobre Miasto istniało nieco ponad 1100 podmiotów gospodarczych. Najliczniej reprezentowana była branża budowlana. Bezrobocie w Dobrym Mieście kształtuje się na poziomie 10,6% (2012 rok).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *