urlop macierzyński i praca dodatkowa

Każda kobieta, która jest zatrudniona w oparciu o umowę o pracę, może skorzystać z urlopów dla rodziców. Będzie to, na przykład dwudziestotygodniowy urlop macierzyński. To dotyczy wszystkich Polek. Interesujące jest to, że podczas takiego urlopu, można podjąć się dodatkowej aktywności zawodowej.

Jeżeli jesteś zatrudniona w jednym przedsiębiorstwie na podstawie umowy o pracę i w tym momencie korzystasz z urlopu macierzyńskiego, możesz podjąć pracę etatową w drugiej firmie. Taka aktywność zawodowa jednak nie może uniemożliwić Ci opieki nad swoim dzieckiem. Takie działania nie zawsze są możliwe, choćby ze względu na temperament dziecka. Jest to ciekawa możliwość na urozmaicenie codziennej monotonii, jednak nie każda matka może sobie na to pozwolić.

Nim zdecydujesz się na podjęcie dodatkowej pracy zarobkowej, dobrze to przemyśl. Ważne jest to, aby podjąć decyzję korzystną zarówno dla Ciebie, jak i całej Twojej rodziny. Jeśli chcesz pracować w domu, możesz zdecydować się, na przykład na przepisywanie tekstów z taśm. Mogą to być treści wykładów, czy też przemówień. Ciekawą propozycją są również tłumaczenia, a także robótki ręczne, które później można sprzedać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *