Wybór odpowiedniego kierunku studiów nierzadko determinuje naszą przyszłość. Często to od tego zależy to, jak potoczy się nasza dalsza kariera. Praca w zawodzie czeka na szczęśliwców, którzy posiadają stosowne wykształcenie, ale również doświadczenie, a przede wszystkim wyróżniają się odpowiednimi ambicjami i zaangażowaniem. Dziś przyjrzymy się najbardziej niedocenianym kierunkom studiów.
W województwie warmińsko-mazurskim młodzież w zdecydowanej większości decyduje się na kontynuację swojej nauki po zdanej maturze. Licealiści chcą jak najbardziej iść na studia, a tym samym myślą o swojej przyszłości. Uważają, że jest to najlepszy sposób na to, aby zwiększyć swoje szanse na zdobycie pracy marzeń. Nie zawsze jednak tak jest. Wiele osób pracuje zawodowo zupełnie w innym charakterze, niż kierunek studiów, który ukończyli. Co decyduje o wyborze konkretnego kierunku? Marzenia, preferencje, a także plany na przyszłość. Część z wydziałów jest uważana za te mniej praktyczne, które nie mają odzwierciedlenia w znalezieniu pracy.
Niedoceniane kierunki studiów
Często można spotkać się z opinią, że takie kierunki studiów jak historia, socjologia, politologia, czy też dziennikarstwo są zdecydowanie mało przyszłościowe. Nie zawsze tak jednak musi być. Okazuje się, że również po ukończeniu takich studiów humanistycznych można bez trudu znaleźć pracę. Przede wszystkim dziś po tego typu kierunkach można świetnie się odnaleźć jako nauczyciel, czy też wykładowca.
To jednak nie wszystko, ponieważ pracowników często poszukują również różnego rodzaju instytuty badawcze. Tego typu studia humanistyczne znacznie rozwijają kompetencje miękkie, co obecnie jest niezwykle pożądane również w korporacjach, na przykład w dziale marketingu oraz rekrutacji.