W Twoim życiu powinna przede wszystkim panować odpowiednia równowaga. Niezbędne jest zachowanie jej pomiędzy życiem prywatnym, a zawodowym. Tylko wtedy będziesz szczęśliwy, a przede wszystkim nie spotka Cię tak powszechne w dzisiejszych czasach wypalenie zawodowe.

Jako pracownik w województwie warmińsko-mazurskim powinieneś przede wszystkim zadbać o jakość swojego życia. Nie samą pracą człowiek żyje. Musisz o tym pamiętać na co dzień, ponieważ w przeciwnym razie możesz łatwo się wypalić, co może okazać się być tragiczne w skutkach. Najpierw zadbaj zatem o swoje życie prywatne, a dopiero później zawodowe.

Równowaga w życiu prywatnym i zawodowym

Jeżeli chcesz zachować równowagę, to skup się na tym, żeby po pracy, nie wykonywać obowiązków służbowych. Odłóż na bok wszelkie niezałatwione sprawy i wróć do nich kolejnego dnia. Postaraj się również nie odbierać telefonów służbowych, ani nie odpisywać na maile.

Korzystaj również z wolnych dni. Urlop wypoczynkowy musi być spożytkowany do odpoczynku, a nie wykonywania innych obowiązków służbowych. W tym czasie wyłącz służbowy telefon i nie zaglądaj do laptopa. Taki relaks sprawi, że wrócisz do realizacji swoich obowiązków z większym zaangażowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *