CV

Wysyłasz dziesiątki CV każdego dnia i nie spotykasz się z żadną odpowiedzią? W takim razie przyszedł czas na zweryfikowanie swojego życiorysu. Czy rzeczywiście jest on odpowiednio napisany?

Z powodu pandemii koronawirusa wiele osób straciło zatrudnienie. Dotyczy to również mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Muszą oni odnaleźć się w nowej rzeczywistości, a zatem zyskać nowe miejsce pracy. Wszystkie Twoje starania spełzają na niczym, ponieważ wysyłasz swój życiorys i nie uzyskujesz żadnej informacji zwrotnej? Pora się mu nieco bliżej przyjrzeć, a następnie udoskonalić go!

Jak napisać dobre CV?

Przede wszystkim w tym dokumencie aplikacyjnym najważniejsza jest treść! Nie możesz zatem pominąć takich informacji, jak: dane osobowe, podsumowanie zawodowe, doświadczenie, sekcja osiągnięcia, zainteresowania, umiejętności oraz klauzula. Są to obligatoryjne treści, które muszą znaleźć się w Twoim CV! Pamiętaj również o tym, że Twój życiorys musi być skonstruowany w odpowiedzi pod konkretne ogłoszenie. To oznacza, że nie powinieneś wysyłać jednego życiorysu do wielu różnych firm. Będzie to dla Ciebie zgubne. Dokładnie przeczytaj ogłoszenie zamieszczone przez konkretną firmę, a dopiero później skup się na tym, aby napisać dokumenty aplikacyjne. Muszą one być swego rodzaju odpowiedzią na potrzeby potencjalnego pracodawcy. Ponadto życiorys nie powinien rozpraszać rekrutera. Muszą się w nim zatem znaleźć wszystkie najważniejsze informacje, bez zbędnych ozdobników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *