Wciąż dość wiele kobiet decyduje się na wzięcie urlopu wychowawczego. Dzieje się tak, ponieważ wolą zostać ze swoją pociechą, zamiast oddawać dziecko do żłobka. W końcu, gdy skończy 2,5 roku może już iść do przedszkola. Co jednak po urlopie wychowawczym? Czy taka luka w CV jest mile widziana?

Wciąż wiele kobiet w województwie warmińsko-mazurskim decyduje się na zostanie ze swoimi dziećmi w domu do ukończenia przez nich wieku przedszkolnego. Powody mogą być różne, choć najczęściej przeważają te ekonomiczne. Czy po takim czasie trudno jest znaleźć kolejną pracę?

Praca po urlopie wychowawczym

Luka w CV nigdy nie jest mile widziana. Wielu pracodawców zwraca na to uwagę. Trzeba jednak pamiętać o tym, że dobry specjalista zawsze się obroni. Warto zatem stworzyć życiorys, który odwróci uwagę od urlopu wychowawczego. Uwzględnij w nim odbyte kursy i szkolenia, które mogą okazać się atrakcyjne dla pracodawcy. To na pewno przykuje jego uwagę i być może skłoni rekrutera do zaproszenia Cię na rozmowę kwalifikacyjną.

Dobrym pomysłem na pewno jest również stworzenie listu motywacyjnego, w którym opiszesz swoje umiejętności, doświadczenie oraz zrealizowane projekty. Nigdy się nie poddawaj i pamiętaj o tym, żeby walczyć o swoją pozycję na rynku pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *